Вартість розмінування Донбасу обійдеться у понад $800 млн

334
Розмінування окупованих територій Донбасу може обійтися у понад 800 мільйонів доларів

Витрати на розмінування окупованих територій Донбасу можуть перевищити 800 мільйонів доларів. Про це заявив міністр із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш – передає Радіо Свобода.

«Хорватія по площі десь 50 тисяч квадратних кілометрів. За 20 років Хорватія витратила трохи більше 800 млн доларів на розмінування своєї території. Розмінування для розвитку, щоб там можна було орати, сіяти, будувати», – зазначив урядовець.

Він уточнив, що це приблизні цифри, а повну оцінку можна буде зробити після звільнення окупованих територій Донбасу.

Черниш переконаний: слід створити орган під егідою уряду, який буде координувати всі заходи, пов’язані з розмінуванням і обережним поводженням з боєприпасами.

Як він зауважив, розмінування – це не тільки знищення мін або залишків боєприпасів: «У зоні бойових дій живе кілька сотень тисяч населення. Ці люди повинні бути навчені безпечно поводитися з боєприпасами, щоб не підривати, потрібно маркувати територію… Це настільки великий комплекс проблем, на який не звертають уваги. Усі говорять про розмінування, але ж скільки постраждалих…».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв