Суд зняв арешт із мільйонів сина Януковича

192
Суд зняв арешт із рахунків Олександра Януковича

Суд зняв арешт із рахунків компаній, пов’язаних з сином екс-президента Віктора Януковича Олександром.

Про це ідеться у  рішеннях Печерського райсуду від 14 лютого.

Арешти були накладені 2015 і 2016 року у справі про заволодіння державними коштами через регіональні відділення «Укрзалізниці».

Рахунки компаній, створених, за версією слідства, для легалізації коштів, перебувають у збанкрутілому «Всеукраїнському банку розвитку», який належить Олександру Януковичу.

Усього слідство вказувало 12 фірм, підконтрольних службовим особам банку Януковича-молодшого.

Лютневими рішеннями суд скасував арешт рахунків 9 фірм: ТОВ «Араніт К», «Квардіс Н», «Тіпікон А», «Вектор-Перспектива», «Компанія з управління активами «ВБР-ІНВЕСТ», «Ді Соуз», «Мелон 8», «Бенефіт-Консалт» і «Лайтрум».

У попередніх судових рішеннях зазначено, що на рахунки цих компаній ймовірні фігуранти злочину перерахували загалом майже 550 мільйонів гривень та понад 27 мільйонів доларів США.

Відповідно до одного з рішень про скасування арешту, правами на арештовані рахунки володіє ТОВ «Аскор-Інвест». Крім того, зазначено, що підозр у справі досі не оголошено, а «слідчим не доведено, що кошти на вказаних рахунках є предметом злочинної діяльності».

Ці обставини стали підставами для скасування арешту.

Українська правда звернулася із запитом до Нацполіції щодо того, які суми нині заарештовані у справі та чи планує слідство просити про повторний арешт.

За версією слідства, у період із 01.01.2013 по 30.06.2014 службові особи «Всеукраїнського банку розвитку» задля отримання державних коштів незаконно кредитували «Донецьку залізницю», «Львівську залізницю», «Одеську залізницю», «Південно-Західну залізницю», «Південну залізницю» і «Придніпровську залізницю».

Загальна сума незаконних кредитів становила понад 2,5 млрд. грн.

Слідство також стверджує, що для легалізації коштів працівники банку розмістили їх на рахунках, оформлених на підставних осіб – 33 працівників цього банку і  12 підконтрольних юридичних осіб.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв