Заможні українці повинні платити за газ більше – МВФ

611
Девід Ліптон закликає змусити заможних українців платити за газ більше

Міжнародний валютний фонд наполягає на підвищенні тарифів на газ для заможних українців, і водночас підтримує захист малозабезпечених за допомогою субсидій.

Про це в інтерв’ю заявив перший заступник очільника МВФ Девід Ліптон, передає РБК-Україна.

«Забезпечені громадяни повинні платити фактичну вартість палива. Адже, окрім газу, люди звикли платити за будь-який інший товар рівно стільки, скільки він коштує. Наприклад, коли ви імпортуєте автомобіль, покупці знають, що вони мають заплатити повну вартість цього авто. Ви не продаєте машину за однією ціною для бізнесу, а за іншою – для населення», – зазначив представник Фонду.

За його словами, у газі немає нічого особливого, що дозволило би сплачувати за його споживання в інший спосіб. Також Ліптон підкреслив, що природно очікувати від людей сплати за спожиті ними ресурси, якщо у них для цього є кошти, водночас необхідно захищати малозабезпечених шляхом системи житлових субсидій.

«Нинішня система субсидування захищає понад 30% малозабезпечених громадян, тож підвищення цін на газ на них не вплине жодним чином. І щоразу, коли Україна коригує ціни на газ для побутових споживачів, коригується й фінансування програми державної підтримки цих осіб», – підсумував заступник глави МВФ.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв