Shell: Саудівська Аравія намагається погасити сланцевий бум у США

226

Голова Royal Dutch Shell Бен ван Берден в інтерв’ю впливовій у світі бізнесу The Financial Times наголосив, що дії Саудівської Аравії, яка фактично самоусунулася від виконання своєї ролі сили, що врівноважує на світовому ринку нафти попит і пропозицію, загальмував енергетичний бум в Америці. Як зазначив керманич однієї з провідних нафтогазових корпорацій світу, ОПЕК на чолі із Саудівської Аравією нагадав сланцевим компаніям, що «є ще ризик у цьому бізнесі».

Shell: Саудівська Аравія намагається погасити сланцевий бум у США

Гендиректор Shell зауважив, що протягом останніх років виробники та всі причетні до видобутку сланців вважали, що ОПЕК завжди коригуватиме обсяги нафти відповідно до глобального попиту і триматиме ціни на нафту більше за 100 дол. за барель. Але падіння цін на нафту після рішення ОПЕК у листопаді не скорочувати виробництво в умовах різкого зростання видобутку в США і слабкіший, ніж очікувалося, попит на світових ринках показали, що майбутнє сланцевої революції не таке безхмарне.
На думку керівника Shell, американським компаніям доведеться докласти чимало зусиль, аби скороти витрати та підвищити ефективність. Утім, за його словами, сланцеве середовище в США «показало дивовижну стійкість».
За матеріалами видання Українська енергетика

Коментарi

Коментарiв