Глава Нацполіції поскаржилась на нестачу сотень мільйонів на реформи

271
Глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе заявила, що відомству не вистачає близько 300 мільйонів доларів на реалізацію першого етапу реформ.

«Щоб у нас були нормальні контури, щоб ми мали можливість перевдягнути кожного зі 115 тисяч полісменів, обладнати поліцейські станції, забезпечити транспортом, створити внутрішні інформаційні бази й забезпечити співробітників планшетами, куди ці бази завантажені, потрібно близько 300 мільйонів доларів. І це потреби першого етапу реформи, що мають бути закриті протягом двох-трьох років», − заявила в інтерв’ю Дзеркалу тижня Деканоїдзе.
Вона наголосила, що ця сума зазначена без урахування потреб на проект фотофіксації. За її словами, реальна сума, яку отримає Національна поліція на реформування, становить близько 13 мільярдів гривень, близько 90% від цієї суми – заробітні плати. 
Глава Нацполіції зазначила, що її відомство фінансується відповідно до можливостей держави, а щодо іноземних донорських коштів – жодна країна чи організація не надає своїх коштів до державного бюджету, тільки на конкретні проекти з ухваленим механізмом контролю реалізації цих коштів.
«Я поділяю реформу на кілька частин. По-перше, це прозорий і нормальний добір, який ми проводимо. Жодна людина не пройшла в поліцію за гроші. У нас абсолютно прозорі комісії й добір. Його організація потребувала якоїсь частини коштів», – повідомила Деканоїдзе.
«По-друге, тренінги. Кожен полісмен пройшов тримісячний курс початкової підготовки, до якого входять тактичний і правовий аспекти. На старті тактичного навчання наші американські партнери привезли до нас своїх полісменів, які навчили українських колег власних тактичних навичок та прийомів. У результаті, ми змогли створити власну базу тренерів із 300 осіб, яких навчали безпосередньо американські копи. Ці тренери досі продовжують готувати патрульних поліцейських у регіонах. По-третє, форма, спецспорядження, відеокамери й інше обладнання поліції, які вже почали виконувати свої обов’язки в результаті відбору. Усе це теж закуповувалося на гроші донорів. Нам справді дуже багато допомагають європейці», – констатувала глава відомства.

Коментарi

Коментарiв