США можуть надати Україні півмільярда на летальне озброєння

215
Прес-служба голови Комітету Сенату США з питань збройних сил Джона Маккейна повідомила, що американська влада має намір з державного бюджету 2017 року надати близько 500 мільйонів доларів на допомогу Україні, зокрема йдеться про летальне озброєння.

12 травня поточного року комітет Сенату з питань збройних сил підтримав законопроект, що передбачає надання більш ніж 600 мільйонів доларів Департаменту оборони США й фінансування програм Департаменту енергетики в галузі безпеки. 13 травня Маккейн і сенатор-демократ Джек Рід оголосили про завершення роботи над проектом державного бюджету національної оборони Сполучених Штатів Америки на 2017 рік – передає ТСН.
За словами Маккейна, США впевнені у важливості сильних союзників і партнерів для забезпечення власної національної безпеки: «Мірою того, як виклики нашій спільній безпеці продовжують посилюватися у різноманітті та складності, закон про бюджет на національну оборону Штатів збільшує підтримку союзників і партнерів, які борються разом із нами, поділяючи спільний тягар і захищаючи наші цінності».
Відповідно до документа, американська влада вирішила надати Україні близько 500 мільйонів доларів для підтримки галузі безпеки, зокрема йдеться про летальне озброєння, що викликає суперечки серед високопосадовців США.
Проте, законопроект передбачає обмеження фінансування української сторони – Штати нададуть лише 250 мільйонів доларів, решту ж коштів держава зможе отримати лише після засвідчення главою Пентагону того факту, що Україна активізувала роботу щодо інституційних реформ у галузі оборони й боротьби з корупцією.

Коментарi

Коментарiв