«ПриватБанк» програв справу на півтора мільйона каналу Коломойського

332
«ПриватБанк» програв у суду «1+1 Продакшн»

Верховний Суд України відмовив «ПриватБанку» у стягненні з підприємства «1+1 Продакшн» боргу перед Союзом європейських футбольних асоціацій на 1,6 мільйона євро.

Про це повідомляє finclub.

Рішення ухвалено 30 травня.

Відповідно до матеріалів справи, 2015 року «ПриватБанк» надав дві гарантії компанії з Кіпру TV Media Planet Limited за її фінансовими зобов’язаннями на загальну суму 1,6 мільйона євро перед Союзом європейських футбольних асоціацій. Зобов’язання виникли в результаті отримання телевізійних прав на трансляцію матчів футбольних єврокубків каналами медіахолдинґу 1+1. Згідно з умовами угод, гарантії діяли до 20 грудня 2016 року.

Компанія «1+1 Продакшн» надала під заставу «ПриватБанку» майно у вигляді обладнання, яке перебуває у Києві, по вул. Кирилівська, 23. 19 грудня 2016 року, після введення тимчасової адміністрації, «ПриватБанк» отримав від УЄФА дві вимоги щодо сплат за гарантіями на 1 мільйон євро та 571,8 тисячі євро.

Водночас банк оголосив вимогу до TV Media Planet Limited сплатити вказану суму. Оскільки компанія не виконала своїх зобов’язань, «ПриватБанк» звернувся до суду з вимогою стягнути з компанії гроші.

Рішенням Господарського суду Києва від 5 жовтня 2017 року, а пізніше і Київського апеляційного суду від 17 січня 2018 року, «ПриватБанку» відмовили у стягненні.

Суд першої інстанції констатував, що банк не надав доказів того, що здійснив платежі на користь УЄФА.

Суд також наголосив на тому, що відповідно до укладеної угоди, гарантія втрачає силу не пізніше 20 грудня 2016 року. Оскільки у цей час у банку працювала тимчасова адміністрація, то, згідно з висновками суду, навіть у випадку отримання грошей від TV Media Planet Limited «ПриватБанк» з огляду на законодавчі обмеження не повинен був проводити сплату на користь УЄФА.

У лютому 2018 року, Київський апеляційний господарський суд відмовився задовольняти скаргу «ПриватБанку» і залишив без змін рішення Господарського суду Києва від 5 жовтня 2017 року.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв