Фіктивна фірма співробітника ГПУ намагалася розмитнити в Одесі вантажі на $15-20 млн

616
Загальна вартість арештованого вантажу становить не менше 15-20 млн доларів

Маловідоме товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Меллвил» намагалося розмитнити на Одеській митниці 60 контейнерів із вантажем невідомого походження, який, імовірно, дістався компанії в результаті скоєння кримінального злочину.

Про це ідеться у Постанові про визнання майна речовими доказами в рамках кримінального провадження №32016100110000160 від 8 червня 2018 року за підписом старшого слідчого з особливо важливих справ Слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (ДФС) України Антона Замятіна, передають Українські Новини.

Фіктивність підприємства підтвердила його офіційний директор Наталія Бондаренко в ході допиту в якості свідка. Зокрема, вона запевнила, що не підписувала жодних документів від імені підприємства, не користувалася його печаткою, окрім як під час відкриття рахунків, не переводила кошти через систему «Клієнт-банк» і навіть не знає, де знаходиться компанія.

Водночас це не завадило підприємству провозити імпортні вантажі через Одеську митницю.

За словами джерел у правоохоронних органах, загальна вартість арештованого вантажу становить не менше 15-20 млн доларів. Реальним власником вантажу і компанії «Меллвил» є працівник департаменту з нагляду за додержанням законів у кримінальному процесі та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України Сергій Сердюк. Сам департамент очолює не менш відомий співробітник ГПУ Володимир Бедриківський.

За інформацією джерела, незважаючи на визнання вантажу (взуття, тканина, господарські товари) речовим доказом у кримінальному провадженні, як мінімум частина контейнерів уже покинула митницю і прибула на промринок «7-й км» під Одесою, де товари були реалізовані.

Нині за цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі) Кримінального кодексу України.

 

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв