Україну чекає катастрофа з пенсійними виплатами, − Мінсоцполітики

210
Міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що державу чекає справжня катастрофа у зв’язку з пенсійними виплатами.

За словами глави Міністерства соціальної політики, відомство сподівалося, що представникам великого бізнесу «стане соромно», й кошти можливо буде повернути до Пенсійного фонду України завдяки підвищенню заробітних плат і сплати внесків – передає Дзеркало тижня.
Рева нагадав, що 2014 року дефіцит ПФ становив близько 80 мільярдів гривень. Для того, аби покрити його, влада вирішила обкласти податком пенсії, завдяки чому вдалося отримати 1,8 мільярда гривень. Протягом року також ухвалили рішення про зниження ставки єдиного соціального внеску з 38% до 22%.
«Після цього деякі наші економісти стверджували, що як тільки ми знизимо ставку єдиного соціального внеску, недобір коштів перекриється. Минуло 5 місяців і я хочу вам доповісти, що дефіцит пенсійного фонду, який минулого року склав 80 мільярдів гривень, станом на сьогодні становить 145 мільярдів гривень. Тобто ми взяли 65 мільярдів, і віддали великому бізнесу, сподіваючись, що йому стане соромно і він поверне через підвищення заробітних плат і сплату внесків у Пенсійний фонд. Цього не відбулося», − констатував високопосадовець.
«Нині ми опинилися в ситуації, коли фактично назріває катастрофа з пенсійними виплатами, а саме з дефіцитом Пенсійного фонду», − наголосив міністр соціальної політики.

Коментарi

Коментарiв