НАБУ перевірить «чорну бухгалтерію» партії Януковича

256
Колишній перший заступник глави СБУ Віктор Трепак надав Національному антикорупційному бюро України документацію, що є доказом незаконних виплат низці колишніх і чинних чиновників Партією регіонів.

В інтерв’ю Дзеркалу тижня екс-працівник Служби безпеки України зазначив, що документи є «чорною бухгалтерією» партії колишнього Президента Віктора Януковича. Згідно з цими матеріалами, йдеться про незаконні виплати близько 2 мільярдів доларів.
«Це – великий масив документів, які підтверджують тотальну корумпованість влади. Значна частина цих матеріалів – «амбарна книга» корупційних виплат, які систематично здійснювалися за рахунок «общака» або «чорної каси» Партії регіонів. Уперше в поле зору правоохоронних органів потрапляє масив матеріалів щодо не одного чи кількох злочинів, а системної багаторічної корупційної діяльності організованої структури, яка діяла на базі відомої політичної партії і мала за мету незаконне захоплення влади та її протиправне використання», – повідомив Трепак.
За його словами, ці документи спричинять чимало проблем для колишніх і чинних високопосадовців: «Серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри й керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у тому числі найвищих судових інстанцій. Отримувачами хабарів були представники багатьох політичних партій – як провладних, так і опозиційних. Про «калібр» посадовців нижчого рівня я навіть не кажу.
Поки колишній перший заступник глави СБУ відмовився називати конкретні прізвища чи ситуації, оскільки справу розслідуватимуть правоохоронні органи. Тим не менше, він зазначив, що усі фігуранти отримували кошти за виконання певних послуг в інтересах Партії регіонів.
«Згідно з наявною інформацією, вказаною злочинною організацією, на хабарі й інші підкупи було витрачено близько 2 мільярдів доларів. Хабарі у 500 тисяч доларів чи мільйон доларів були мало не нормою. У багатьох випадках вони сягали 5,8 і навіть 20 мільйонів доларів. Зауважте, готівкою! Переважно це були одноразові «виплати», але й мало місце систематичне отримання хабарів, у деяких випадках воно тривало роками. Те, що проходило банківськими переведеннями й іншими безготівковими оборудками – це окрема тема», – наголосив Трепак.

Коментарi

Коментарiв