МВФ може завершити програму кредитування України, – експерт

255
Науковий консультант із економічних питань Центру Разумкова Володимир Сіденко спрогнозував, що в разі, якщо влітку цього року Україна не отримає черговий транш від МВФ, Фонд може в цілому завершити програму кредитування.

У травні цього року місія Міжнародного валютного фонду здійснила перевірку виконання Кабінетом Міністрів України умов програми розширеного фінансування. Під час минулого візиту до Києва представники МВФ розкритикували рівень реалізації необхідних реформ і відтермінували надання чергового траншу. Проте цього разу глава місії Рон ван Руден заявив, що сторонам вдалося досягнути згоди на рівні експертів.
«Є просування вперед, але чи достатньо цього, щоб ухвалити позитивне рішення, сказати складно. Є ціла низка інституційних моментів, пов’язаних із рівнем корупції в Україні, з тим, наскільки ефективно використовуються міжнародні фінансові кошти. Чи сприяли вони стабілізації макроекономічної ситуації? Починаючи з лютого, з’явилися показники зростання ВВП, але вони явно не на тому рівні, щоб говорити про подолання Україною дна кризи і становлення на шлях виходу з кризи. Поки що економіка, як і раніше в депресивному стані», – резюмував експерт.
За його словами, керівництво Міжнародного валютного фонду бачить складний дестабілізуючий чинник і може зажадати ухвалення реформи у такому вигляді, яка навряд чи сподобається українським пенсіонерам. Крім того, поки складно проаналізувати, наскільки можливий компроміс між вимогами фонду і бажаннями населення.
«Швидше за все, Україна все-таки отримає кредит, тому що навряд чи керівництво Фонду братиме на себе відповідальність за зрив програми фінансування, вона і так достатньо довго знаходиться в замороженому стані. Але ми повинні розуміти: якщо гроші не виділять влітку, то програма просто помре», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв