Мінсоцполітики пообіцяв збільшити мінімальну зарплату в півтора рази

210
1 червня міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що з липня поточного року влада може збільшити мінімальну зарплату для населення приблизно в півтора рази.

«Ми відпрацьовуємо сценарій збільшення мінімальної зарплати в півтора рази, але для цього потрібно відмовитися від деяких міфів, які існують, з якими наша країна живе вже 25 років», – заявив в інтерв’ю Сегодня глава Міністерства соціальної політики України.
За його словами, Кабінет Міністрів уже розпочав роботу над законодавчою ініціативою щодо збільшення рівня мінімальної заробітної плати українців уже з 1 липня поточного року.
«Ми до соціальних стандартів прив’язали перший тарифний розряд у бюджетній галузі. Тобто якщо ми підвищуємо прожитковий мінімум, потрібно підвищувати перший тарифний розряд і всю тарифну сітку. Потрібно відв’язатися від прожиткового мінімуму, підвищити мінімалку, тоді небюджетна галузь іде вперед – і ми починаємо підтягувати до неї бюджетну. Коли вони пішли вгору, тоді ми піднімаємо прожитковий мінімум. Ось і вся логіка. Тобто ми знімаємо кайдани і відпускаємо заробітну плату», – пояснив Рева.
Відповідно до попередніх оцінок уряду, на підвищення рівня мінімальних заробітних плат для українців із державного бюджету доведеться додатково виділити близько 4,5 мільярда гривень.

Коментарi

Коментарiв