Компанії Коломойського і Боголюбова вимагають від України майже 5 мільярдів

402
Кілька кіпрських компаній, формальних міноритарних акціонерів державного підприємства «Укрнафти» подали позов до України на загальною сумою майже 4,7 мільярда доларів.

Джерело Дзеркала тижня в уряді повідомило, що Міністерство юстиції України отримало офіційну інформацію про позов від кіпрських компаній Littop Enterprises Limited, Dridgemоnt Ventures Limited і Bordo Management Limited. Представники фірм стверджують, що направили вимогу до відомства після відповідного рішення Стокгольмського суду на їхню користь.
Представник уряду також повідомив, що вищезгадані компанії нещодавно нарешті визнали, що є підконтрольними олігархам Ігорю Коломойському й Геннадію Боголюбову. Ця інформація підтверджується і згідно з документами.
Сума позову складається з приблизно 2 мільярдів доларів, які міноритаріні компанії «Укрнафти» вимагають у рахунок втрати дивідендів; іще 932 мільйони доларів міноритарії вимагають в рахунок штрафних санкцій; майже 1,7 мільярда доларів − в рахунок втрати вартості акцій.
Представники компаній Коломойського й Боголюбова стверджують, що існує кілька причин для позову до України: 
– експропріація газу, видобутого «Укрнафтою» або купівля такого газу за заниженими цінами з боку підприємства «Нафтогаз України» протягом декількох років; 
– зміна корпоративної структури компанії «Укрнафта» в результаті зміни кворуму для проведення загальних зборів акціонерів із 60% до 50%;
– відсторонення осіб, призначених інвесторами, від управління «Укрнафтою»;
– збільшення рентної плати за використання надр.
Нагадаємо, тривалий час топ-менеджмент компанії «Укрнафта» контролювали ставленики олігарха Ігоря Коломойського, у зв’язку з чим у фірми виникло чимало фінансових проблем і заборгованостей.

Коментарi

Коментарiв