Олег Леусенко: Україна може домогтися вигідної ціни на газ від РФ

318
Політолог Олег Леусенко прокоментував заяву міністра енергетики РФ Алєксандра Новака про те, що у другому півріччі 2016 року вони готові продавати газ Україні за ціною 177 доларів США за тисячу кубометрів.

«У нас завжди була позиція – жодних змін до контракту не може бути до завершення 2019 року. щодо поставок газу до України, то ціни, що діють сьогодні, набагато більш комфортні, ніж ті, які є на споті на європейських газових хабах. Розрахункова контрактна ціна без знижки на другий квартал с 177 доларів за тисячу кубометрів. Я вважаю, така вартість абсолютно відповідає ринковим тенденціям», – заявив міністр енергетики Російської Федерації.
Нещодавно Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив, що держава може відновити закупівлю газу в РФ, проте лише за певних умов: «Україна розраховує купувати газ в обхід Російської Федерації, але уряд ухвалюватиме «політичне рішення», якщо «Газпром» зробить «правильну пропозицію».
«Думаю, українська влада цілком реально може домогтися ціни на рівні 160 доларів. Ми можемо піти на ці поступки в тому разі, якщо вартість буде нижчою, аніж пропонує Європа. Україна розігрує глобальний європейський сценарій, що розписаний учасниками Енергетичної хартії. Учасники, в тому числі і Україна, поставили собі за мету придушення «Бензоколонки». Ми так чи інакше беремо російський газ, проте поки Кремль не усвідомив, що якщо він не опустить ціну, ми купуватимемо трохи дорожче, але через Європу», – висловив думку у своєму блозі Леусенко.

Коментарi

Коментарiв