МВФ зменшив суму траншу для України через електронне декларування

216
Журналіст Юрій Дощатов пояснив, чому керівництво МВФ вирішило суттєво зменшити суму чергового кредитного траншу для України.

Напередодні глава Національного банку України Валерія Гонтарева підтвердила, що керівництво МВФ вирішило зменшити суму чергового траншу з 1,7 мільярда доларів до 1 мільярда доларів. Фактично про це було відомо ще на початку червня цього року, проте влада не робила жодних офіційних заяв із цього приводу.
У статті для Апострофа Дощатов зазначив, що керівництво Міжнародного валютного фонду мотивує своє рішення бажанням дочекатися запуску системи електронного декларування доходів чиновників в Україні. Глава Кабінету Міністрів Володимир Гройсман зобов’язав Національне агентство з запобігання корупції здійснити запуск цієї системи вже до 15 серпня 2016 року, проте МВФ хоче побачити, як це діятиме в дійсності, у зв’язку з чим і було ухвалено рішення про скорочення суми чергового траншу.
Додамо, Україна повинна була отримати черговий транш від Фонду ще в лютому цього року, але процес узгодження цього питання було заморожено у зв’язку з політичною кризою в державі та зміною влади.
Пізніше влада прогнозувала отримання коштів від МВФ уже у червні, проте рада директорів організації відтермінувала розгляд цього питання, найімовірніше, у зв’язку з критичною ситуацією щодо «ПриватБанку».

Коментарi

Коментарiв