На реформу поліції не вистачає 200 мільйонів доларів, – Деканоїдзе

199
Глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе розповіла про проблеми на шляху запровадження реформи нової структури.

«Для того, аби переодягнути, перевзути полісменів, купити машини, обладнання, оновити центральні бази (існуючі вже дуже застаріли) потрібно близько 200 мільйонів доларів США», – заявила в інтерв’ю Лівому берегуглава Національної поліції.
За її словами, нова структура фактично не отримує коштів, оскільки обладнання й техніку купували спонсори, а технічна допомога не працює напряму з бюджетом. Деканоїдзе відмовилася назвати приблизну суму, яку вже витратили на реформу поліції: «Це питання краще уточнити у наших партнерів. Я не контролюю закупки, але думаю, що форма, камери, приблизно обійшлися в 15 мільйонів доларів. Сюди належить оснащення двох тисяч осіб, плюс Львів і Одеса – там теж хороша форма. Йдеться і про тренінги, відбори».
Вона також зауважила, що у структурі, в якій працює близько 115 тисяч осіб, неможливо здійснити процес реформування протягом року чи півтора. За її словами, нині поліції доводиться боротися з такими явищами як корупція, відсутність можливостей для якісної освіти, відсутність обладнання, низькі зарплати. У цілому для створення якісної структури необхідно близько трьох років.
«Повинна бути така система, коли людина двічі задумується перед тим як узяти хабар. Необхідно викорінити практику тиску поліції на бізнес. Я думаю, коли ми доберемо нових людей, завершимо переатестацію, знайдемо хороших менеджерів-начальників із хорошою заробітною платою, тоді виникне зовсім інше світобачення», – наголосила очільниця Нацполіції.

Коментарi

Коментарiв