Найсприятливішим для бізнесу містом в Україні, окрім столиці, є Одеса

250

Видання Forbes Україна оприлюднило список міст, які є, на думку редакції, найпривабливішими для бізнесової активності. Беззаперечними лідерами рейтингу стали Одеса та Львів. Київ традиційно не включають у дослідження.

Найсприятливішим для бізнесу містом в Україні, окрім столиці, є Одеса

Враховуючи, що за останній час Україна втратила контроль над деякими своїми регіонами, редакція виключила з дослідження Севастополь, Сімферополь, Донецьк, Луганськ, Горлівку і Макіївку. Більше з тим, бойові дії на сході країни, а також економічна криза впливають на загальну картину дуже відчутно.
«Основною тенденцією можна назвати повсюдне зниження доходів населення», − зазначає Максим Зінченко, керівник аналітичної компанії «Гео-М»: «Утім, міста, близькі до Євросоюзу, де традиційно багато «заробітчан», почуваються краще. Також відносно стабільні міста, де видобувають корисні копалини на експорт».
У лідери рейтингу вийшла Одеса, зумівши показати високі результати практично за всіма характеристиками, за винятком хіба що кількості тяжких злочинів. На другу позицію піднявся Львів, який є фактично центром тяжіння капіталів і продуктивних сил усього Західного регіону. Трійку лідерів замикає Харків, який опинився в прифронтовій зоні.
Найприбутковішим активом лідера – Одеси – було і залишається море. Особливо його роль зросла після анексії Криму: місто отримало значну частину морського вантажопотоку півострова. Тільки за I квартал 2015 року експорт товарів з Одеській області збільшився на понад 41%.
Багатшою стала Одеса і з початком курортного сезону. Багато українців, які відпочивали в Криму, цього літа їдуть на одеські пляжі. Крім того, до програми приватизації на цей рік включено одеські порти, Одеську ТЕЦ і Одеський припортовий завод.
Десятка найпривабливіших для бізнесу міст: Одеса, Львів, Харків, Дніпропетровськ, Миколаїв, Черкаси, Запоріжжя, Хмельницький, Івано-Франківськ, Вінниця.

Коментарi

Коментарiв