Журналіст з’ясував, на що влада витрачає бюджетні кошти

359
Журналіст Ростислав Шаправський розробив рейтинг витрат бюджетних коштів українською владою.

2016 року українська влада збільшила статтю витрат на соціальне забезпечення, підтримку пенсіонерів і малозабезпечених громадян. Крім того, держава почала більше витрачати на воєнні потреби. В цілому протягом півроку державний бюджет України «збіднів» приблизно на 300 мільярдів гривень відповідно до звіту Державної казначейської служби за січень-червень.
У статті для Апострофа журналіст зауважив, що найбільш затратною статтею витрат цього року є дотація Пенсійному фонду. На виплати пенсій цього року вже перерахували понад 62 мільярда гривень. У цілому ж протягом року заплановано сплатити понад 145 мільярдів гривень. Минулого року уряд перерахував аж на третину менше – майже 95 мільярдів гривень. Таке рішення влада повинна була ухвалити у зв’язку зі зниженням ставки Єдиного соціального внеску до 22%, що є одним із основних джерел доходу ПФ.
На другій позиції цього року – обслуговування державного боргу: «Незважаючи на проведену реструктуризацію, витрати на обслуговування держборгу залишаються досить високими. Тим більше, що купон по облігаціях, терміни виплат за якими перенесені після досягнення домовленостей із кредиторами в середньому виріс до 7,75% з раніше чинних 7,22% і становлять 1,7 мільярда доларів на рік».
Третя позиція згідно з рівнем витрат бюджету – субвенція для виплати допомоги родинам із дітьми, малозабезпеченим родинам, інвалідам із дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям і допомоги для догляду за інвалідами. В цілому цього року держава витратила на цю статтю витрат понад 23 мільярда гривень.
«Значні витрати цього року заплановані в «Укравтодору». «Автодорожнє господарство в критичному стані. Ми передбачили близько 19 мільярдів гривень, щоб почати і поточний ремонт доріг у тому числі», – заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Цифра, названа Прем’єром, відповідає дійсності – всього цього року Держагентство автодоріг отримає близько понад 19 мільярдів гривень. Але навряд чи половину цих грошей витратять на ремонт доріг. Майже 12 мільярдів гривень передбачено для виплати боргів по позиках, залученими «Укравтодором», у тому числі і під державні гарантії попередніх років. Варто відзначити, що 2015 року на виплату боргів було витрачено майже 17,5 мільярдів гривень. Цього року суто на ремонт і утримання доріг виділять не більше 7,1 мільярда гривень. За фактом, згідно з інформацією Держстату, за півроку витрачено лише 1,9 мільярда гривень», – підсумував Шаправський.

Коментарi

Коментарiв