Ляшко спрогнозував, що 30% українців відмовляться платити за комуналку

192
Народний депутат України, лідер Радикальної партії спрогнозував, що восени близько 30% українців відмовляться платити за житлово-комунальні послуги.

«Згідно з нашими розрахунками, восени близько 30% громадян відмовляться платити за комуналку. Коли урядовці кажуть, що покриють вартість нових тарифів для малозабезпечених з бюджету, вони певно мають на увазі, що витрачатимуть на це кошти платників податків. Виходить, що працюючі люди сплатять за комуналку двічі: за своєю платіжкою і з податків. І ці кошти вони покладуть безпосередньо до кишень олігархів-власників енергетичних компаній», – заявив у своєму Facebook Ляшко.
Лідер радикалів також наголосив, що тарифи було піднято відповідно до рішення Національної комісії з питань урегулювання в галузі енергетики й комунальних послуг, яка була створена, за словами нардепа, незаконно.
У зв’язку з чим партія подала до суду. Перше засідання вже відбулося 28 липня, проте було перенесено на 13 серпня.
У своїй заяві Ляшко зауважив, що в цій ситуації є дві головні проблеми. Перша – неспроможність громадян платити у зв’язку з надзвичайно низькими доходами. Друге – обіцянки уряду компенсувати все за допомогою субсидій.
«Але треба пам’ятати, що в державному бюджеті немає коштів. Це ті самі кошти платників податків. Тобто, якщо ми з вами не отримуємо субсидій, то це означає, що за рахунок наших податків, які ми з вами сплатили до бюджету, цю субсидію отримає хтось інший. Тобто фактично ми з вами платимо за підняті тарифи, не отримуючи субсидій, і, водночас, із наших податків виплачується субсидія тим, хто не може заплатити за ці тарифи. Тобто ми фактично подвійно оплачуємо вартість цього газу», – запевнив парламентар.
Додамо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман гостро критикує подібні заяви політиків, звинувачуючи їх у популізмі.
«Популісти лякають тим, що восени люди отримають страшні рахунки. Це – відверта неправда. Якщо вартість комунальних послуг сукупно становитиме більше 15% доходу вашої родини, просто оформіть субсидію. По закону ви не повинні платити більше 15%. А для тих, хто раніше вже отримував субсидію, розмір сплати за комунальні послуги не зміниться. Подумайте, навіщо популісти сіють паніку і обманюють людей?», – зазначив глава Кабінету Міністрів.

Коментарi

Коментарiв