Низка експертів закликали значно підвищити зарплати посадовцям

291
Низка фахівців пояснили, чому вважають необхідним підвищення заробітних плат для посадовців в Україні попри очевидне незадоволення суспільства.

За словами експерта Реанімаційного пакету реформ з питань реформи публічної адміністрації Миколи Виговського, заробітні плати посадовців в Україні «неадекватно низькі». Проте він зауважив, що і ухвалювати рішення про їх підвищення необхідно досить обережно, аби забезпечити ефективність уряду й державних підприємств.
«15 тисяч для міністра – це неадекватна зарплатня, бо вартість одного його рішення, фінансові потоки, які він контролює, є неспівмірними з цією сумою. У світі топ-менеджери найчастіше отримують високі зарплати. Такі адекватні, пристойні оклади мають директори «Укрзалізниці», «Укргазвидобування» та інших державних підприємств. Підвищення зарплат для державного топ-менеджменту і депутатів – це лише соті відсотка для державного бюджету, які мало на нього впливають. І часто держава має нецільові, нелогічні витрати коштів, тож є поле для оптимізації», – наголосив в інтерв’ю Радіо Свобода фахівець.
Дещо схожої думки дотримується і керівник проекту конкурентоспроможності Київського міжнародного економічного форуму Андрій Блінов, який зауважив, що в Україні відсутнє чітке розмежування між обов’язками й рівнем доходу того чи іншого посадовця.
«Держава не має індикатора доходів. Заступник міністра може отримувати кілька тисяч гривень, а директор державної компанії – мільйон, хоча міра їхньої відповідальності приблизно однакова. Отже, держава має визнати, що є категорія посадовців, які мають оплачуватися на європейському рівні; щоб суспільство не дратувати – треба чітко окреслити коло таких осіб і аргументувати це. До прикладу, багато питань до Олега Прохоренка, який очолює «Укргазвидобування». Ця компанія має нарощувати видобуток газу і свій прибуток. Це й буде аргументацією: високі зарплати не приносять шкоди державі, зарплати не приносять шкоди, бо посадовці приносять бюджету набагато більші доходи», – зазначив Блінов.
Колишній народний депутат України, політичний експерт Тарас Чорновіл підкреслив, що рівень доходів вітчизняних посадовців дійсно низький, проте високі оклади не обов’язково стануть фактором подолання корупції.
«Зарплати потрібні не для того, щоб зробити краще життя високопосадовцю, а для того, щоб його стимулювати до нормальної роботи, щоб він не крав і не займався хабарами», – резюмував екс-парламентар.

Коментарi

Коментарiв