Влада змусила українців економити на їжі, – нардеп

289
Народний депутат України Михайло Папієв зауважив, що у зв’язку зі значним підвищенням тарифі українцям доведеться економити на їжі.

«Згідно з інформацією Держстату, в першому кварталі 2016 року українці стали витрачати більше грошей на їжу. Зокрема, частка витрат населення на харчування зросла в загальній сумі витрат до 41,5%. Але при цьому люди стали гірше харчуватися. Особливо впало споживання риби, фруктів, м’яса. Ці продукти стають для більшості громадян делікатесом, який вони можуть собі дозволити лише на великі свята кілька разів протягом року», – зауважив нардеп.
Він також наголосив, що скасування державного врегулювання цін на соціальні товари, про яке говорить низка політиків, призведе до їх подорожчання.
«Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запропонувало з 15 серпня впровадити пілотний проект щодо скасування державного регулювання граничних націнок на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, м’ясо, ковбаси, молоко, сир, сметану, масло, а також курячі яйця. Після того, як ціни на ці товари відпустять у вільне плавання, людям, очевидно, доведеться затягувати паски вже на своїх шиях», – зазначив в ефірі 112 високопосадовець.
За його словами, особливо гостро буде відчутна проблема щодо харчування взимку, коли «тарифний геноцид» буде особливо відчутний.
«Враховуючи, що до опалювального сезону вартість тільки опалення зросте в 2 рази як мінімум половина населення, яка отримує зарплату до 3,5 тисяч гривень, постане перед вибором: або купувати їжу, або оплачувати послуги ЖКГ. У людей не залишиться іншого вибору, адже в місяць за однокімнатну квартиру доведеться заплатити 1561 гривень, а за трьохкімнатну – 3914 гривень», – підкреслив парламентар.

Коментарi

Коментарiв