Десять національних валют готуються до девальвації, – Bloomberg

278

Експерти міжнародного агентства Bloomberg проаналізували, на які світові валюти незабаром чекає девальвація. Крім казахської тенґе, падіння курсу прогнозують для валют держав колишнього СРСР, що обумовлено ослабленням курсу китайського юаня та російського рубля, а також подальшим зниженням світових цін на нафту.

Десять національних валют готуються до девальвації, – Bloomberg

Як пише Преса України із посиланням на Bloomberg, фінансові аналітики наголошують: зниження курсу рубля в першу чергу впливає на країни пострадянського простору, які мають тісні торгові зв’язки з Росією. Відповідно, вельми ймовірною є девальвація вірменського драма, який за останній рік «просів» на 15%, а падіння рубля склало 46%.
Знецінення казахського тенґе, своєю чергою, негативно вплине на валюти Таджикистану та Туркменістану. Туркменському манату в найближчі півроку прогнозують 20% девальвації. Прогнозують також падіння киргизького сома.
Валюта Саудівської Аравії ріал теж може знизитись, оскільки міжнародні валютні спекулянти можуть спробувати зіграти на падінні нафтових цін. З цієї ж причини може знизитись на 20% вартість нігерійської найри.
Крім макроекономічних причин, у деяких державах обвал національних валют може бути спричинений політичними причинами. Зокрема, нестабільна ситуація в Єгипті може спричинити падіння курсу місцевого фунта на 22% протягом найближчого року. Турецька ліра може постраждати внаслідок можливих дострокових парламентських виборів.
Тісні зовнішньоекономічні зв’язки Замбії з Китаєм можуть торкнутися національної валюти цієї країни (квачу). Зниження валютних резервів негативно позначиться на курсі малайзійського ринґґіта.
Падіння валюти Ґани (седі) може відбутися через падіння цін на нафту, різке зростання інфляції, а також збільшення зовнішнього боргу.
Як відомо, кілька днів тому курс казахського тенґе обвалився на чверть.

Коментарi

Коментарiв