Україна марнує більше частину грошей іноземних кредиторів, – Мінфін

273
Заступник міністра фінансів із євроінтеграції Юрій Буца заявив, що відомство точно підрахувало наскільки ефективно держава використовує фінансову підтримку іноземних партнерів.

За словами Буца, нині Україна розпочала 10 проектів спільно зі Світовим банком, загальна вартість яких становить близько 3,1 мільярда доларів, проте з цієї суми засвоєно лише 780 мільйонів доларів, тобто близько 25,5%.
Подібні проблеми є і з іншими міжнародними фінансовими установами. Наприклад, із 2,3 мільярда доларів, наданих Європейським інвестиційним банком у рамках 11 проектів, використовується лише близько 340 мільйонів доларів. Крім того, із 1,14 мільярда доларів Європейського банку з реконструкції та розвитку використовують лише 490 мільйонів доларів.
«Відповідальність за це здебільшого лежить на Міненерго, Мінінфраструктури та Мінрегіоні, які повільно та неефективно використовують міжнародну підтримку», – наголосив в інтерв’ю Новому времени представник Міністерства фінансів.
У зв’язку з тим, що ці кошти надано у кредит, часто державі в наслідку доводиться виплачувати «штрафи» за невчасно використано гроші. Буца зауважив, що для вирішення цієї проблеми роль координатора кредитної підтримки передали від Міністерства економічного розвитку й торгівлі до Міністерства фінансів, що, як розпорядник бюджетних коштів, має стимулювати решту міністерств більш відповідально ставитись до залучених кредитів.
«Зараз ми працюємо над вирішенням ситуації. Тут два варіанти, або збільшувати вибірку, тобто використання коштів, або деякі проекти просто репрофілювати, закривати, зменшувати. У нас вже є розуміння зі Світовим банком, які проекти в першу чергу мають бути реструктуризовані», – зауважив Буца.

Коментарi

Коментарiв