Мінфін пояснив, у яких студентів не відбиратимуть стипендії

206
Міністр фінансів України Олександр Данилюк пояснив, за яким принципом відбуватиметься розподіл стипендій. 

«Стипендії не скасовуватимуть. Навпаки, ми пропонуємо їх суттєво підвищити. Та нараховувати їх потрібно меншій кількості студентів: зараз «академічну» стипендію отримують 70% студентів. Треба, щоб її отримувати справді найкращі, а також ті, хто потребує соціального захисту», − цитує сторінка Міністерства фінансів України у Facebook Данилюка.
Додамо, раніше Міністерство освіти й науки України анонсувало розробку нової системи виплат стипендій, що буде запущена вже з 1 січня 2017 року. Зокрема глава відомства Лілія Гриневич обіцяла, що влада не скасує соціальні стипендії, але критерії для отримання звичайної стипендії доведеться підвищити. 
За словами представників Мінфіну і Міносвіти, Україна повинна перейти на «європейську практику», коли стипендії виплачують тим студентам, які дійсно цього потребують – найбільш обдарованим і так звані соціальні стипендії. 
Крім того, 30 серпня 2016 року під час прес-конференції щодо зміни системи виплати стипендій один зі студентів кинув тортом у заступника очільника Міністерства фінансів України Сергія Марченка. Під час заходу активісти скандували гасло «Гроші на освіту, а не на війну!».

Коментарi

Коментарiв