Чи може Україна вижити без кредиту МВФ, − експерт

221
Консультант з економічних питань Центру Разумкова Володимир Сіденко проаналізував ситуацію навколо надання Україні чергового траншу від Міжнародного валютного фонду. 

Коментуючи заяву міністра фінансів України Олександра Данилюка щодо того, що рішення щодо чергового траншу буде ухвалено вже протягом найближчого часу, Сіденко зауважив, що таким заявам складно довіряти. 
«Такі заяви вже неодноразово звучали. Немає поки що навіть повідомлення про те, що це питання поставлене на порядок денний засідання ради директорів МВФ», – констатував експерт.
На його думку, у цій ситуації варто розділити два напрями – поточне фінансове балансування і довгострокову стратегію розвитку країни.
««Поточна ситуація останнім часом стала погіршуватися. Підтвердженням цього є розміщення України в числі трьох країн з імовірним дефолтом. Це створює тиск на країну, але не варто перебільшувати цей фактор у контексті більш серйозних проблем у рамках не надто вдалої політики реформ», – зазначив фахівець. 
Також він підкреслив, що є чимало питань до того, наскільки вимоги МВФ реально сприятимуть змінам у країні. За його словами, поки йдеться лише переважно про заходи тиску, утискання і скорочення, але невідомо, чи будуть створені нові галузі, що мають потенціал розвитку.
«У цьому плані є претензії до взаємодії з МВФ. Якщо вона триватиме в такому напрямку, який в основному скорочує та руйнує, то виникає питання: навіщо взагалі така співпраця?», – вважає Сіденко. 
Крім того, він підмітив, що Україна і досі має архаїчну структуру експорту і недорозвинену систему промислової діяльності. 
«Соціальний і гуманітарний капітал – фактори зростання економіки. Якщо МВФ нав’язує своєю політикою утискання цієї сфери, то ми стикаємося із сумною перспективою. Можна скоротити всю сферу освіти та медицини, а потім заявити, що ми домоглися фіскального балансу. Тільки кому потрібні такі результати?», – наголосив консультант.

Коментарi

Коментарiв