Данія заплатила космічну суму за доступ до «панамських документів»

224
Данія викупила інформацію про своїх громадян, імена яких згадано в так званих «панамських документах».

У цілому за інформацію про фірми – «поштові скриньки», що належать данським платникам податків – довелося заплатити близько 810 тисяч євро. За словами представника податкового відомства, обсяг і якість отриманої інформації відповідають очікуванням і тепер ці матеріали будуть детально вивчені.
Лівий берег нагадує, що раніше уряд Данії наголосив на необхідності придбання цієї інформації для перевірки підозри стосовно ймовірних податкових ухильників. У документах фігурують імена 500-600 громадян Данії.
Додамо, 3 квітня 2016 року Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) і Центр дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP) оприлюднили результати розслідування, що ґрунтується на документах панамської юридичної компанії Mossack Fonseca. 
Таким чином журналісти з усього світу отримали близько 11,5 мільйонів документів різного типу, що містять інформацію про офшорні компанії і рахунки 128 політиків і офіційних осіб і 29 мільярдерів зі списку Forbes. Підкреслимо, у скандалі фігурували й імені українських високопосадовців. 

Коментарi

Коментарiв