2017 року обіцяна зарплата у 3200 вартуватиме менше, ніж нині 1500 – експерт

217
Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин прокоментував обіцяне Кабінетом Міністрів України підняття мінімальної заробітної плати до позначки у 3200 гривень.

«Поки ці заяви виглядають не дуже реалістичними. Не було заявлено, чим ми будемо активно стимулювати економіку, щоб зростали економічні досягнення і відтак податки, за рахунок яких можна буде фінансувати мінімальні соціальні стандарти. Оскільки цього не робиться, є ризик, що просто номінальне підвищення мінімальної зарплати може спровокувати інфляцію», − наголосив економіст.
За його словами, на сьогоднішній день це виглядає радше політично-популістичною тезою, тому Гройсману слід було б дуже чітко вказувати, за рахунок чого ми цього досягнемо. 
«Крім того, тут є дуже важливий інституційний момент – в тому проекті бюджету, який пройшов перше читання, про такі зміни не те що не йшлося, а навіть натяку на них не було. Тому ці заяви мають означати ледь не започаткування бюджетного процесу з самого початку – з зовсім іншими податковою та видатковою частинами», – зауважив Юрчишин. 
Крім того, він зазначив, що дійсно можна буде сподіватись на наповнення Пенсійного фонду і зменшення його дефіциту, але лише в тому випадку, якщо не прийдеться змінювати всю систему пенсійного забезпечення. 
«Так само якщо ми говоримо про субсидії, то, звичайно, було б добре їх скоротити, бо це нонсенс, коли держава витрачає на них мільярди, а зарплата при цьому залишається низькою. Найкращий хід зламати цю ситуацію – якраз підвищення зарплат. Але знову ж незрозуміло, за рахунок чого це підвищення має відбутись і чому воно має нейтрально вплинути на інфляційні процеси. Адже якщо розгониться інфляція, тоді є високі ризики, що ці 3 тисячі гривень наступного року будуть реально вартувати менше, ніж півтори тисячі на сьогодні», – пояснив експерт. 

Коментарi

Коментарiв