Україна втрачає мільярди через відсутність своєї платіжної системи – експерт

359
Ректор Міжнародного інституту бізнесу, колишній заступник очільника НБУ Олександр Савченко пояснив, як Україна втрачає мільярди гривень через відсутність своєї платіжної системи.

«У світі є дуже потужна конкуренція за платіжні системи, і тому більшість країн такі системи ліцензують. Тобто вони мають пройти повну верифікацію в центральному банку країни, мають ці органи влади зрозуміти всі ризики використання грошей і далі давати чи не давати дозвіл на їх використання в країні», – пояснив екс-заступник глави Нацбанку.
Він наголосив, що йдеться про величезні кошти, оскільки платіжні системи беруть комісію. 
«Наприклад, якщо брати самі примітивні системи, які беруть комісію за переміщення готівки, такі як Western Union, то в залежності від суми, комісійні досягають 10%. Звичайно, і опускаються до 2-3%, але переважно це досить великі комісійні і можете собі уявити розмір прибутків, за які йде боротьба не тільки в Україні, але і в світі», – зауважив в ефірі Голос Столиці Савченко. 
Крім того, експерт підкреслив, що нині у світі домінують американські системи. 
«Всі люди знають кредитні картки – це теж платіжні системи. І є ще дуже потужні платіжні системи, які стосуються перерахунків готівки. Це Western Union і Money Gram. Це гіганти, там обороти десятки мільярдів доларів. Російські платіжні системи, це нові відносно, малі, і тому це не впливає в принципі на економічну ситуацію в Україні. Хоча ускладнює перерахування грошей українських заробітчан з Росії в Україну», – зазначив фахівець. 
«Тут Україна пасе задніх. Досі ми не розробили національну платіжну систему для українців. Тобто свою систему карткових розрахунків. І на цьому ми втрачаємо, за моїми розрахунками, мільярди гривень, які йдуть як прибутки іншим операторам платіжних систем, переважно це США», – підсумував Ректор Міжнародного інституту бізнесу.

Коментарi

Коментарiв