Експерт назвав помилки НБУ, через які Україна втратила 2 млрд доларів

134
Керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман зазначив, що внаслідок помилок Національного банку України наприкінці 2013 – на початку 2014 року було виведено близько 1 мільярда доларів валютних резервів.

«Перша помилка була, перша пробоїна, наприкінці 2013 – на початку 2014 року, ще за часів Соркіна, коли вони вивели близько мільярда доларів валютних резервів, десь вони розчинились», – підкреслив Найман.
Друга помилка, за його словами, – це те, що на початку 2014 року не було встановлено заборону на дострокове зняття депозитів.
«Після захоплення Росією Криму побігли у банки вкладники Донеччини і Луганщини, очікуючи певного повторення подій, і автоматично, звичайно ж, припинилися виплати по кредитах з тих регіонів. І Кубів, який тоді очолював Національний банк, на жаль, не впровадив заборону на дострокове зняття депозитів», – цитує Finance.ua експерта. 
«Хоча успішний прецедент був: ще 2004 року Яценюк, виконуючи обов’язки голови Нацбанку, вводив таке обмеження – і воно дуже добре допомогло загасити паніку. Чому цього не було зроблено? Українська банківська система втратила понад мільярд доларів просто з цієї причини», – пояснив фахівець.
 
Також він підмітив, що у тій ситуації луганчани і донеччани знімали гривні й негайно міняти їх на долари, що призвело до подвійного удару по банківській і фінансовій системі. 
«Комерційні банки стикнулися з втечею вкладників і побігли у Національний банк по кредити рефінансування, які той почав видавати безконтрольно. Зрозуміло, що частина грошей пішла на виплати вкладникам, але частина – у невідомому напрямку. І це була перша хвиля девальвації з 8 до 12 гривень за долар. Хоча її можна було навіть у той момент уникнути: враховуючи політику, ну, 10 було б. Найголовніше – це не знекровило б у нульовій фазі банківську систему при передачі справ від Кубіва вже Гонтарєвій», – резюмував Найман.

Коментарi

Коментарiв