Вартість долара може стрибнути вище 30 гривень – експерт

186
Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко висловив думку, що залишатися на рівні до 30 гривень за долар національна валюта зможе лише в тому разі, якщо країна отримає 10 мільярдів доларів зовнішнього фінансування.

За словами Устенка, із цих 10 мільярдів 4 мільярда доларів Україна повинна заробити сама, залучаючи інвестиції.
«Щоб Україна зберігала фінансову стабільність і наступного року, потрібно зовнішнього фінансування 10 мільярдів доларів. Шість мільярдів доларів країна може отримати від міжнародних фінансових партнерів у кредит, близько 4 мільярда доларів вона повинна намагатися заробити сама. Якщо таку цифру вдасться витримати НБУ, то я не бачу причин, щоб гривня могла дійти до позначки 30 грн/дол», – зауважив експерт фонду Блейзера. 
До того ж, він підкреслив, що 2017 року Україні буде складніше отримати кредит без проведення видимих ​​реформ. Також є ризик, що політика США у зовнішній економіці зміниться.
«Кредитний ресурс отримати буде складніше через проблеми, які відбуваються в світовому масштабі. Наростаюння прагматизму в зовнішньоекономічній політиці США ставить під загрозу отримання кредиту. Потрібно бути готовими до того, що для утримання фінансової стабільності необхідно буде рухатися шляхом реформ. Із іншого боку, потрібно виконувати взяті на себе зобов’язання в рамках співпраці з міжнародними фінансовими партнерами», – наголосив у статті для Сегодня фахівець. 
Крім того, він пояснив, що залучення іноземних інвестицій безпосередньо пов’язане з бізнес-кліматом, поліпшити який можна буде лише  шляхом реформ і боротьбою з корупцією, інакше інвестори не зацікавляться Україною.
«Реформи доведеться проводити для того, щоб зберігати фінансову стабільність і не допустити економічної дестабілізації, яка може призвести до зростання соціальної напруги та негативних політичних наслідків. Якщо обсяг фінансування буде меншим, ніж 10 мільярдів доларів, гривня може перетнути коридор 30 гривень за долар до кінця наступного року», – спрогнозував Устенко. 

Коментарi

Коментарiв