ВРУ підтримала законопроект про підвищення «мінімалки» до 3200 гривень

166
6 грудня Верховна Рада України у цілому підтримала законопроект, яким підвищується мінімальна заробітна плата і страхові виплати.

Законопроект №5130 підтримало 227 народних депутатів.
Відповідно до пояснювальної записки, основною метою ухвалення проекту акта є вдосконалення законодавства у галузі підвищення мінімальної заробітної плати та страхових виплат, легалізація відносин у галузі зайнятості й оплати праці, шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень у царині контролю за додержанням законодавства про працю і зайнятість населення, а також накладання штрафів за його порушення.
Економічна правда підкреслює, що проект акта передбачає новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.
Крім того, у бюджетній галузі мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) встановлюватиметься Кабміном, а в небюджетній галузі підприємства визначатимуть тарифні ставки самостійно у колективних договорах. При цьому мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року, йдеться в документі.
До того ж, у частині пенсійного забезпечення на 2017 рік документ передбачає продовження: особливого порядку виплати пенсій для працюючих пенсіонерів; визначення максимального розміру пенсії в абсолютній сумі на рівні 10 740 гривень.
Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України пообіцяв підвищити мінімальну заробітну плату до 3200 гривень. За словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, зростання мінімальної заробітної плати до 3,2 тисяч гривень не вплине на розмір субсидії, призначеної у опалювальному сезоні 2016-2017 років. 

Коментарi

Коментарiв