Аналітик пояснив, які наслідки для українців може мати націоналізація «ПриватБанку»

276
Фінансовий аналітик YouControl, експерт у галузі банківської справи Роман Корнилюк, проаналізував ситуацію з націоналізацією «ПриватБанку».

За словами Корнилюка, наслідки націоналізації «ПриватБанку» для його клієнтів залежатимуть від трьох ключових факторів.
«Є три ключових фактори, які стануть визначальними для клієнтів у подальшому. По-перше, здатність старих приватних власників і менеджменту дотримуватися наданих зобов’язань, всіляко сприяти поступовій безконфліктній передачі повноважень новій управлінській команді», – пояснив аналітик. 
По-друге, за його словами, спроможність нової команди топ-менеджерів забезпечити ефективне управління ліквідністю для забезпечення грошовими коштами вкладників та безперебійне функціонування системи Інтернет-банкінгу «Приват24», а також забезпечення спокою вкладників і впевненості в надійності заощаджень та персональних даних гарантіями держави. Про це експерт розповів у коментарі Слову і Ділу.
Крім того, він зауважив, що для банківської системи націоналізація системно важливого банку – це значно кращий сценарій, аніж дефолт, який у ситуації з «ПриватБанком» був можливим за умови бездіяльності регулятора.
«Інформаційні атаки – не головна причина проблем найбільшого банку країни, що контролює понад третину вкладів населення й переважну більшість безготівкових платежів. Аномальна кількість зняття коштів хоч і мала місце протягом минулого тижня, лише підштовхнула власників бути більш зговірливими з Мінфіном та НБУ», – стверджує експерт.
На його думку, до добровільної націоналізації «ПриватБанку» призвело падіння чистого процентного доходу протягом останніх років, надмірне зростання витрат для компенсації високих депозитних ставок, а також інсайдерське кредитування, яке не було забезпечене необхідними резервами.
«Головні виклики перед владою на майбутнє полягають у реструктуризації величезного інсайдерського кредитного портфеля, формування резервів під кредитні ризики, пошук нового інвестора та неминуча зміна бізнес-моделі», – підкреслив фахівець. 

Коментарi

Коментарiв