ProZorro за рік заощадила понад 8 млрд грн для України – Transparency International

220
Старший аналітик Transparency International Україна Віктор Нестуля запевнив, що обійти електронну систему публічних закупівель ProZorro неможливо, а порушення рано чи пізно виявляються.

«Загалом у ході реформи і розробки системи ProZorro ми очікували, що економія від повноцінного впровадження електронної системи закупівель в Україні буде близько 20% від очікуваної вартості всіх торгів, які відбуваються в нашій державі, а це близько 60 млрд грн на рік, виходячи з того, що ринок публічних закупівель в Україні – це 300 млрд щороку», – розповів Нестуля.
«2016 року був перехідний етап і це надзвичайно відповідальний для команди ProZorro етап, тому що ми виходили від невеличкого пілотного проекту до повноцінної системи, яка б обслуговувала 25 тисяч тендерних комітетів у нашій країні і проводила б через себе ці 300 млрд грн. І тому треба було підготуватися, щоб надати якісні послуги і замовникам і бізнесам, навчити всіх працювати з системою. І нам це, думаю, вдалося», – підкреслив в ефірі 5 каналу аналітик.
Також він зауважив, що станом на сьогодні очікувана економія 2016 року від реалізації системи ProZorro вже становить понад 8 млрд грн.
«Це означає, що різниця між очікуваною вартістю, яку сформував замовник торгів і ціною контракту по завершених процедурах, тобто реальна ціна, за якою постачальник згодився доставляти товар, послугу чи роботу тому чи іншому замовнику, оця різниця складає 8 млрд грн», – наголосив представник Transparency International.
Крім того, він запевнив, що обійти цю систему неможливо, оскільки порушення рано чи пізно виявляються.
«Якщо замовник вводить інформацію до системи ProZorro, то вона вже там є. І рано чи пізно це порушення буде ідентифіковано і воно буде відправлено у роботу в ті чи інші контролюючі органи або до керуючого органу, який займається управлінням цим замовником», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв