Нацбанк з 4 січня знижує граничну суму для готівкових розрахунків

305

Гранично допустима сума готівкових розрахунків за участі фізичних осіб з 4 січня 2017 року буде знижена втричі – з 150 тисяч гривень до 50 тисяч гривень.

Таку правку Національний банк України (НБУ) затвердив своєю постановою №407 від 25 листопада 2016 року.

«Постановою передбачено граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50 тис. грн, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. грн», – йдеться у повідомленніНБУ.

Нацбанк також підкреслив, що безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень, і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування у повному обсязі.

Згідно з постановою, фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, що перевищує 50 тис. грн, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та / або перерахування коштів на поточні рахунки (в тому числі в депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок в національній валюті).

Зменшення граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб до рівня 50 тис. грн, на думку Нацбанку сприятиме забезпеченню стабільних надходжень готівки до банківської системи й прискорення її обігу, а також звуженню сфери використання готівки та прискорення розвитку безготівкового сегменту.

Коментарi

Коментарiв