Якщо долар буде по 35: аналітик розповів, як зростуть ціни на продукти 2017 року

315
Генеральний директор Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко пояснив, чого чекати від цін на продукти 2017 року.

Фахівець спрогнозував, що 2017 року продукти харчування подорожчають, але ціни не зростатимуть настільки суттєво, як минулого року.
За словами Дорошенка, 2016 року зростання цін на продовольство було «терпиме», а цьогоріч воно буде ще меншим. Про це він розповів в інтерв’ю Апострофу.
«2017 року підвищення цін на харчування буде ще менш значним. Але це при помірному сценарії, тобто при зростанні курсу до 30 гривень за долар. Якщо курс підскочить до 33-35 гривень, то, повірте, 12% продуктової інфляції і близько не буде. Вона буде значно вищою», – пояснив експерт.
До речі, більшість економістів дотримуються думки, що 2017 року курс долара в Україні залишатиметься «плаваючим», у той час як показники долара до євро змінюватимуться залежно від ставок Федеральної резервної системи.
Так, фінансовий аналітик Володимир Ланда спрогнозував, що 2017 року курс національної валюти в Україні також буде під тиском, насамперед через необхідність нарощення грошової маси для покриття «дірок» націоналізованого напередодні «ПриватБанку».
За словами Ланди, гривня може ослабитися уже у першому півріччі, при цьому обмінний курс може становити близько 31-31 гривень за долар уже до середини року.

Коментарi

Коментарiв