Шахрайства з банківськими картками: як дурять українців

256
Відповідно до інформації Асоціації членів платіжних систем ЄМА, 76% жертв шахрайства з картками повідомили особисту інформацію шахраям по телефону. ЗМІ оприлюднили топ-3 найпоширеніших способи махінацій із платіжними банківськими картками, якими користувалися шахраї торік, аби попередити нові злочини.

1. Шахраї представляються співробітниками Національного банку України.
Аби змусити жертву повідомити особисті дані та інформацію про платіжну картку, шахраї представляються по телефону співробітником НБУ, поліції, Служби безпеки, Пенсійного фонду, благодійної організації.
Потенційну жертву запевняють у тому, що перевіряють систему безпеки, повідомляють про додаткові пенсійні нарахування чи блокування картки.
2. Клієнтів «ПриватБанку» «переводять» в «Ощадбанк».
На тлі націоналізації «Привату» популярним стала наступна афера: телефонним дзвінком потенційній жертві повідомляють, що «ПриватБанк» нібито приєднують до «Ощадбанку». У зв’язку з цим клієнту негайно перевести кошти на банківський рахунок в «Ощадбанк». Таким чином, гроші переводять на рахунки, підконтрольні шахраям.
Більше того, шахраї залякують потенційну жертву чутками про витік інформації з інформаційної бази «ПриватБанку».
3. «День народження картки».
Інформацію про банківську картку у користувачів виманюють також через соціальні мережі.
Один із найвідоміших способів полягають у тому, що зловмисники пропонують нібито «підрахувати» день народження картки за її даними. Так, користувачам пропонують викласти номер картки та термін дії у коментарях. Під різними приводами шахраї виманюють у клієнтів банку фотографію банківської картки.
Власникам карткам радять не повідомляти дані картки – банківські SMS-паролі, номер картки, термін її дії, тризначний код безпеки зі зворотного боку картки. Він потрібен для операцій з платіжною карткою в Інтернеті. Якщо ж цю інформацію уже розголосили, слід негайно заблокувати картку та повідомити про інцидент до кіберполіції.
Джерело: Gazeta.ua

Коментарi

Коментарiв