Українцям перерахували тарифи на опалення – скільки платити тепер?

229
Українцям, які не мають будинкового лічильника тепла, почали перераховувати тариф за новою формулою. Зокрема, у Києві суму у платіжках зменшили майже на третину. Журналісти пояснили, за рахунок чого така щедрість обленерго і чому чиновники раніше не зменшили тарифи.

Перші платіжки за опалення цієї осені шокували не лише українців, але і уряд, тож в КМУ вирішили перерахувати тариф за новою методикою.
В Україні тарифи на опалення розраховують згідно з двох способів. У багатоповерхівках без лічильників встановили норму споживання – наприклад, для киян це 32,97 гривні за 1 квадратний метр. У будинках із лічильниками платять за фактичну кількість отриманого тепла – 1416 гривень за одну гігакалорію.
Саме мешканці цих помешкань і отримали менші суми. Після перерахунку цифри в платіжках у середньому зменшились на 30%. Про це ідеться у сюжеті 24
Водночас у «Київенерго» заговорили про нестачу – лише за жовтень у них вийшла різниця в нарахуваннях на 47 мільйонів гривень. Після перерахунку за листопад киянам платіжки взагалі виставили на 70 мільйонів менше, ніж планували. Щоправда, там не змогли пояснити, чому вартість розрахунку опалення за цими двома методиками така разюча.
У Національній комісії з енергетики України, де і затверджують тарифи, також не захотіли пояснювати, де була схована та «секретна складова». 
Якщо лічильник фіксує вже подане у будинок тепло, то у формулі норми споживання – купа змінних, кажуть експерти. В першу чергу, на розрахунок впливає погода. Таке нововведення затвердив Кабмін минулої осені. У формулу закладена середня температура за місяць. Якщо вона нижче відповідного показника, то тариф збільшують – мовляв, використовують більше палива. І навпаки.
Також на тариф впливає і кількість опалювальних днів. Особливо це відчутно у жовтні та квітні, коли батареї по факту холодні, а за паперами – ще опалювальний сезон. Крім того, впливають і втрати тепла у дірявих мережах.
На цьому тлі в Кабміні обіцяють уже до кінця цього року встановити лічильники майже в усіх багатоповерхівках. 

Коментарi

Коментарiв