Пенсіонерам прогнозують тотальне зубожіння

234
Експерти спрогнозували, що навіть незважаючи на підвищення заробітної плати в Україні 2017 року пенсіонери опиняться за межею бідності, оскільки сума надбавок не пропорційна росту цін.

Держбюджет-2017 передбачає підвищення пенсій – із наявних 1247 гривень до 1400 гривень. Тим не менше, навіть такі незначні на перший погляд зміни можуть повністю спустошити Пенсійний фонд – щонайменше на 145 мільярдів гривень.
Чиновники стверджують, що ситуацію можливо покращити тільки у одному випадку – якщо всі українці отримуватимуть офіційні зарплати та сплачувати податки до бюджету. Крім того, запровадження накопичувальної системи виплат також може допомогти пенсіонерам забезпечити безбідне існування.
Щоправда, експерти не настільки оптимістичні у своїх прогнозах. На думку більшості фахівців, цьогоріч втілити таку систему у реальність просто неможливо. Про це ідеться у статті Сегодня
Старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко запевнила, що накопичення на спеціальних рахунках не відбудеться, оскільки навіть Міжнародний валютний фонд не радить на цьому етапі його запроваджувати. Також немає повноцінного законодавчого обґрунтування й урегулювання цього процесу, а тому найближчим часом пенсіонерам не варто сподіватися на «депозитні» виплати.
Аналогічної думки дотримується і заступник голови Пенсійного Фонду Микола Шамбір – він також не впевнений, що 2017 року відповідна реформа повноцінно не запрацює, хоча запровадження офіційно заплановано на липень цього року. 

Коментарi

Коментарiв