Донеччина освоїла лише 10% держкоштів на відновлення – уряд створить комісію

187
Перший заступник голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Ірина Геращенко повідомила, що попри надання 2016 року коштів на відновлення майже 750 інфраструктурних і соціальних об’єктів на Донбасі, роботи почали лише щодо половини визначених об’єктів.

Геращенко нагадала, що минулого року ВРУ надала близько 4 мільярдів гривень на відновлення інфраструктурних і соціальних об’єктів у Донецькій і Луганській областях. На Донеччині визначили 596 об’єктів і виділили майже 3 мільярдів гривень, на Луганщині – 150 об’єктів і 1 мільярд гривень відповідно. 
«Правда, на сьогодні розпочато роботу лише по половині визначених об’єктів: десь тільки стартували тендери, а на деяких вже повним ходом йде будівництво. В основному ще проходять тендерні процедури», – підкреслила у своєму Facebook віце-спікер парламенту. 
«Маю відзначити достатньо низький рівень освоєння виділених державою коштів – на Донеччині менше 10%, на Луганщині трохи більше. Чому так відбулося і чи були випадки, коли тендерні процедури виписувалися так, щоб зірвати тендер із якихось причин? Це питання потребує додаткового вивчення», – наголосила високопосадовець.
Також вона зауважила, що всі тендерні процедури проходять через систему ProZorro, а до будівельних робіт залучають переселенців: «На сьогодні близько 10% робітників, що працюють на відновленні інфраструктурних об’єктів, – це переміщені особи». 
 
Під час візиту на Донбас разом із міністром із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишом і депутатом від БПП Марією Іоновою Геращенко відвідала 5 об’єктів, «де роботи близяться до завершення і де можна оцінити і проведені тендери, і якість будівництва»: опорні школи в Дружківці і Часовому Яру, гуртожитки для силовиків і переселених вузів у Бахмуті, шляхопровід у Костянтинівці.
«Роботи йдуть по-різному, десь видно, що ремонт робиться капітальний, десь неозброєним оком помітна різниця між ціною квадратного метру і якості», – розповіла дипломат. 
«Більш детально моніторити кожну копійку витрачених державою грошей вже за кілька днів буде спеціальна урядова комісія, яка отримає і наші попередні висновки, результати та бачення. Вже є відповідне рішення уряду про створення такої комісії», – повідомила Геращенко.

Коментарi

Коментарiв