Відновлення ядерного потенціалу коштуватиме України 100 мільярдів доларів

268
Перший Президент України Леонід Кравчук заявив, що відновлення ядерного потенціалу України коштуватиме приблизно 100 мільярдів доларів.

«Тоді, коли ставилося питання в мій час, ми вважали, що відновлення ядерної зброї буде коштувати – 45 мільярдів доларів. Я думаю, нині – це всі 100. Я не знаю, де ці добродії бачать такі гроші зараз, якщо взяти чисто фінансово. Теоретично держава може виготовити ядерну зброю», – цитує Слово і Діло екс-президента.
Кравчук констатував, що у цій ситуації Захід, як колись, так і зараз, виступає проти збільшення кількості ядерних держав.
«Я був би проти ще з однієї причини. Я вірю, що ядерну зброю, будь-яка зброя масового знищення, не є головним чинником, щоб забезпечити мир. Світ забезпечується без зброї. Переговорами, дипломатичним шляхом. Якщо, як кажуть, на стіні в театрі висить рушниця, то воно вистрілить. Так і тут», – запевнив політик.
Нагадаємо, 5 грудня 1994 року Велика Британія, США, Російська Федерація і Україна підписали Будапештський меморандум, яким останній гарантувалися територіальна цілісність і непорушність кордонів в обмін на відмову від ядерної зброї.
На момент підписання документа Україна володіла третім у світі за потужністю арсеналом ядерної зброї. 

Коментарi

Коментарiв