Великі кредитори «ПриватБанку» подають до суду

311
Кредитори «ПриватБанку», які втратили близько 600 мільйонів доларів у період роботи тимчасової адміністрації, подали позови до суду.

FinClub зазначає, що відразу після покупки урядом неплатоспроможного «ПриватБанку» було ухвалено рішення про початок створення комітету кредиторів – власників єврооблігацій банку, які планували піти в суд і захистити свої списані інвестиції. 
«Позови подані, у «Приваті» про це знають, але поки що вони цю інформацію не хочуть підтверджувати публічно з метою збереження лояльності клієнтів. Почався новий раунд переговорів», – підкреслив представник низки кредиторів, керівний партнер адвокатського об’єднання Suprema Lex Віктор Мороз.
Фонд гарантування вкладів у період 19-20 грудня 2016 року конвертував зобов’язання «ПриватБанку» перед пов’язаними особами і незабезпеченими кредитами на 29,4 мільярда гривень у його капітал, в тому числі, зовнішню заборгованість банку на 595 мільйона доларів.
Відомо, що були конвертовані два випуски єврооблігацій з погашенням у січні-лютому 2018 року на 375 мільйонів доларів, субборг на 220 мільйонів доларів строком до лютого 2021.
Позови іноземних кредиторів «ПриватБанку», які втратили гроші внаслідок його націоналізації, загрожують блокуванням можливостей банку і його клієнтів здійснювати розрахунки через закордонні рахунки. 
Ця ситуація вже налякала клієнтів банку, тому банку довелося випустити спеціальну заяву про те, що в балансі «Привату» немає зобов’язань перед власниками єврооблігацій.
Так, напередодні перший заступник глави правління «ПриватБанку» Олександр Дубровін заявив, що «претензії власників євробондів стосуються відновлення прав власників таких паперів і не означають автоматичного накладення обмежень на будь-які рахунки або активи «ПриватБанку». 

Коментарi

Коментарiв