«Сім’ю» Януковича підозрюють у розтраті 200 мільярдів гривень

318
Державна служба фінансового моніторингу викрила фінансові операції, які можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом екс-президентом Віктором Януковичем та його оточенням, на суму 201,7 мільярда гривень.

Урядовий портал повідомив, що протягом усього періоду проведення розслідувань (березень 2014 – грудень 2016 років) щодо фінансових операцій, проведених колишніми високопосадовцями, підготовлено та направлено до правоохоронних органів України 547 матеріалів (109 узагальнених та 438 додаткових узагальнених матеріалів). 
«Сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, та можуть бути пов’язані з учиненням іншого злочину, визначеного КК України, за цими матеріалами становить 201,7 мільярда гривень», – ідеться у повідомленні. 
За результатами вжитих заходів Держфінмоніторингом під час проведення розслідувань заблоковано на рахунках фізичних і юридичних осіб, які мають зв’язок із Януковичем та колишніми високопосадовцями, кошти в еквіваленті 1,54 мільярда доларів США. 
Окрему увага у відомстві приділили пошуку та блокуванню активів колишніх високопосадовців за кордоном. 
За повідомленнями підрозділів фінансової розвідки інших країн, заблоковано активи колишніх високопосадовців органів влади, місцевого самоврядування України та пов’язаних з ними осіб на загальну суму 107,19 мільйона доларів США, 15,87 мільйона євро і 135,01 мільйона швейцарських франків, зокрема в Австрії, Великій Британії, Латвії, Кіпрі, Італії, Ліхтенштейні, Швейцарії та Нідерландах. 

Коментарi

Коментарiв