Сироїд розкрила секрет схеми, якою українців змушують платити окупантам

97
Заступник спікера Верховної Ради України Оксана Сироїд заявила, що українців змушують купувати вугілля на тимчасово окупованих територіях і переконують, що без нього вони нібито не обійдуться.

Віце-спікер ВРУ підкреслила, що нині Україна потребує лише 30% вугілля антрацитної групи, яке видобувають на тимчасово окупованих територіях. 70% вугілля, яке потрібне, належить до газової групи.
За її словами, таке вугілля видобувають і на шахтах Львівсько-Волинського вугільного басейну.
«Але ДТЕК (компанія Ріната Ахметова – ред.) приватизував три електростанції на західній Україні і не купує там вугілля газової групи. А навпаки – завозить це вугілля з окупованих територій. Тобто, не купують вугілля по 1100 гривень, а завозять за ціною 1700 гривень. Відповідно, різниця осідає в кишенях. З цієї різниці ще й утримуються незаконні збройні формування на Донбасі, які разом з росіянами воюють проти України», – підкреслила в ефірі 24Сироїд.
Нардеп запевнила, що лише це є причиною того, чому Україна нібито не може обійтися без вугілля з окупованих територій.
Як вона наголосила, ДТЕК не просто відмовляється купувати вугілля, а і вбиває весь регіон, оскільки там проживає близько 15 тисяч шахтарів та їхніх родин. Окрім того, додатково створюється і напруга в регіоні.
«Але чому нічого не зробили за ці три роки? Замість того, щоб наростити видобуток вугілля на заході країни і модернізувати шахти, де добувають вугілля антрацитної групи, його навпаки добивають», – зауважила парламентар.
Також вона звернула увагу на те, що мешканці окупованих територіях повинні платити у 7 разів менше за електроенергію та воду, але навіть таку ціну вони по факту не сплачують.  

Коментарi

Коментарiв