Втрати від неефективності «Укрзалізниці» могли б перекрити транш МВФ

187
Очільник об’єднання «Укрметалургпром» Олександр Каленков прокоментував намір «Укрзалізниці» підняти тарифи на вантажні перевезення.

За словами Каленкова, підвищення тарифів не вирішить проблеми монополіста, а тільки створить їх бізнесу.
«Дії «Укрзалізниці» вже призвели до того, що недовиробництво минулого року склало близько п’ятнадцяти відсотків у гірничо-металургійної галузі. Що таке п’ятнадцять процентів? Це кілька мільярдів доларів недонадходжень валютної виручки, а це мільярди гривень недонадходження в бюджет, це тиск на курс», – наголосив в ефірі 112 фахівець.
«Це цифри, які можна порівняти з тією допомогою, яку ми отримуємо від міжнародних фінансових інститутів, тому вкрай важлива ритмічна і ефективна робота української залізниці», – підкреслив експерт.
Крім того, він зауважив, що протягом останніх років тарифи на вантажні перевезення підвищувалися в два з половиною рази, при цьому вантажообіг упав на 30%. Відповідно, як стверджує очільник «Укрметалургпрому», підвищення тарифів не вирішить проблеми монополіста, а тільки створить їх бізнесу, змушуючи його скорочувати співробітників, втрачати конкурентні позиції на світових ринках, зупиняти виробництва.
 
«Подальше підвищення призведе до такого ж результату: вантажообіг буде падати. Що таке падіння вантажообігу? Це означає, що підприємства не зможуть вчасно доставляти сировину, виробляти продукцію і відправляти її своїм споживачам. Тому підприємства будуть змушені скорочувати виробництво, а скорочення виробництва – це скорочення працівників», – пояснив Каленков.

Коментарi

Коментарiв