У Кличка пообіцяли 8 програм для зниження вартості комунальних послуг

295
Заступник глави КМДА Петро Пантелеєв заявив, що за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка міська адміністрація розробила соціально-комунальний пакет заходів, що дозволяють знизити вартість комунальних послуг для киян.

За словами Пантелеєва,  на виконання зазначених заходів із бюджету міста виділено понад 200 млн грн. Про це він повідомив під час виступу на засіданні Колегії виконавчого органу Київської міської ради, інформує прес-служба КМДА

«Київ розробив вісім програм, що дають змогу зекономити на опаленні, гарячій і холодній воді. У першу чергу, це програма встановлення лічильників, в тому числі відновлення роботи пошкоджених і вкрадених приладів обліку. На неї цього року буде витрачено 26,8 млн грн. Програма «70/30%», у рамках якої міська влада сплачує житловим будинкам 70% вартості капремонту або термомодернізації. Ідеться про встановлення, заміну вікон і дверей, утеплення стін. На неї спрямовано 40 мільйонів гривень», – пояснив заступник Кличка. 

«На відшкодування 30% вартості держкредитів на енергозбереження Київ виділив 4 млн грн. Ми запровадили програму безкоштовного встановлення квартирних лічильників соціально незахищеним громадянам, на що піде 10 мільйонів гривень. На індивідуальні теплові пункти, що дають змогу скоротити споживання теплоенергії на 25-30% буде направлено 35 мільйонів гривень, іще 10 мільйонів піде на капремонт систем гарячого водопостачання, що дозволить нам вирішити проблему недостатньої температури опалення в деяких квартирах будинку», – підкреслив чиновник. 

Також він наголосив, що особливої уваги потребує питання ремонту теплових мереж, на які місто виділяє кошти вперше за багато років.

«Рівень теплових втрат напряму впливає на розмір тарифів на тепло, тому вже цього року ми виділяємо 66 млн грн на ремонт найбільш аварійних ділянок трубопроводів», – зауважив Пантелеєв. 

Крім того, за його словами, одним із заходів соціально-комунального пакету є капремонт і будівництво бюветів, на які цього року спрямують 12 мільйонів гривень.

«Безкоштовна, але якісна й корисна вода з бюветів є необхідною альтернативою водопровідній воді. Адже в такий скрутний час не всі родини можуть дозволити собі купувати питну воду, а вода з міських артезіанських свердловин є чистою і навіть лікувальною– стверджує заступник очільника КМДА.

На його думку, ці заходи допоможуть значно скоротити витрати киян на комунальні послуги.

«Як свідчить практика виконання таких робіт в останні два роки в деяких багатоповерхівках столиці, вартість тепло- й електроспоживання може знизитися на 50%, тому і платитимуть мешканці за послуги вполовину менше», – запевнив посадовець. 

Коментарi

Коментарiв