Україна програла арбітраж британській компанії на 12 млн доларів

196
Міжнародний арбітраж зобов’язав Україну відшкодувати компанії JKX Oil&Gas (Великобританія) близько 12 мільйонів доларів збитків, які та зазнала через порушення Україною міжурядової угоди з Великою Британією про захист інвестицій.

Відповідну заяву британська компанія оприлюднила 6 лютого на сайті Лондонської фондової біржі.

«Суд встановив, що уряд України порушив елементи двосторонньої інвестиційної угоди між урядом Сполученого Королівства і урядом України і присудив збитки JKX в розмірі близько 12 млн доларів», – ідеться у повідомленні.

За інформацією Міністерства юстиції України, підставами для подачі JKX Oil & Gas і афілійованими з нею компаніями позову проти української сторони є: збільшення Верховною Радою ставки плати за користування надрами при видобутку нафти і газу, заборона Кабінетом Міністрів на закупівлю газу певними компаніями у всіх постачальників, крім НАК «Нафтогаз Україна», введення правлінням НБУ адміністративних заходів на валютному ринку.

Раніше у JKX стверджували, що унаслідок підвищення ренти необґрунтовано переплатили ренту за користування надрами в розмірі 180 млн доларів.

Керівництво компанії заявило, що Полтавська газонафтова компанія, що належить їй, починаючи з 2011 року, виплачувала завищену рентну плату, і тепер вимагає виплатити їй компенсацію близько 180 млн доларів.

Протягом січня-червня 2016 року JKX скоротила збиток на 26,8% – до 10,1 мільйона доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. Її виручка за перше півріччя впала на 20,3% – до 35,4 мільйона доларів.

Найбільшим акціонером компанії є Eclairs Group Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова – 27,54% акцій, російська група Proxima Capital Group, Володимира Татарчука – 19,92%, турецький бізнесмен Бурак Оздоган (через Dumarchal Nominee Ltd і Neptune Invest & Finance Corp.) – близько 13%. Ще 11,45% акцій – у Glengary Overseas Limited російського бізнесмена Олександра Жукова.

До слова, JKX обмежила право голосу підконтрольних Коломойському, Боголюбову і Жукову компаній. Економічна правда стверджує, що це сталося у зв’язку з конфліктом навколо призначення нового менеджменту.

Так, під час зборів у січні 2017 року без голосів компаній, підконтрольних Коломойському-Боголюбову і Жукову, було змінено раду директорів. Новими директорами були призначені Пол Остлінг (екс-менеджер Ernst & Young і член ради директорів «Уралкалія»), Том Рід і Рассел Хор. Також до ради директорів введені Володимир Татарчук і Володимир Русінов, що представляють інтереси другого за величиною акціонера – Proxima Capital Group.

Коментарi

Коментарiв