У Держстаті повідомили, як в Україні подорожчали продукти за останній місяць

204
Державна служба статистики України оприлюднила інформацію про рівень подорожчання продуктів у січні 2017 року. 

В Україні у січні 2017 року овочі подорожчали на 14,5%, фрукти – на 3,9%, молоко – на 3,3%.

«На споживчому ринку в січні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,9%. Найбільше – на 14,5% подорожчали овочі. На 3,9-2,2% підвищилися ціни на фрукти, молоко, сметану, кисломолочну продукцію, яловичину, сир, масло. У той же час на 2,3% подешевшали яйця», – ідеться у повідомленні Держстату.

У той же час, ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1,2%, у тому числі на тютюнові вироби – на 2,1%, алкогольні напої – на 0,7%.

Крім того, одяг і взуття у місячному вимірі подешевшали на 4,3%, зокрема, одяг – на 4,4%, взуття – на 4,1%.

Ціни на транспорт за перший зимовий місяць 2017-го в Україні зросли на 2,7%.

«Підвищення цін на транспорт у цілому на 2,7% зумовлене в основному подорожчанням проїзду в автодорожньому транспорті на 4,5%, палива та мастил – на 2,8%, автомобілів – на 2,1%», – підкреслили у відомстві. 

Також зазначено, що у січні 2017 року послуги на освіту подорожчали на 1,1% головним чином за рахунок підвищення плати за утримання дітей в дошкільних закладах на 8,8%.

До слова, у грудні 2016 року генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко повідомив про результати моніторингу передноворічних цін на «соціальні» види продуктів харчування.

Так, найдорожчі овочі можна придбати в Одеській і Чернівецькій областях, Київ б’є цінові рекорди по м’ясу і вершковому маслу.

«Найдешевші овочі можна придбати у Львівській області, тоді як в Одеській і Чернівецькій областях – найвищі ціни на овочевий набір. Місто Київ – беззаперечний лідер за цінами на м’ясну продукцію і масло вершкове. Найвищі ціни на крупи (рис, гречка) в Закарпатській області», – повідомив Дорошенко.

Коментарi

Коментарiв