Після реформи зарплата сімейного лікаря в Україні зросте до 11 тисяч гривень

263
Член правління Української асоціації сімейної медицини Віктор Брунарський заявив, що після запуску реформи первинного рівня медичної допомоги держава виділятиме на практику кожного сімейного лікаря близько 35 тисяч гривень на місяць, із яких самому лікарю в якості зарплати буде відведено в кращому разі близько 30% від цієї суми.

У Кабінеті Міністрів обіцяють, що в результаті реформи гроші підуть за пацієнтом: за кожного хворого сімейний лікар отримуватиме 210 гривень. Обслуговуючи двох тисяч пацієнтів, лікар, згідно із заявами МОЗ, буде отримувати на свою практику 420 тисяч гривень на рік.

Щоправда, спочатку йому доведеться зібрати пакет документів, щоб відкрити так званий ФОП. Про це пише Дзеркало тижня

«Усіх цікавить, звідки взялася сума 210 гривень. Керівники МОЗ стверджують, що бюджет охорони здоров’я було визначено ще до того, як вони стали до роботи. Тому ділили ту суму, яку отримали. Чи вистачить цих грошей на рік – запитання риторичне. На місяць виходить 35 тис. грн. На всіх і на все. Лікарю, у кращому випадку, дістанеться близько 30% від цієї суми», – підкреслив Брунарський.

У свою чергу, завідувач амбулаторією сімейної медицини Юрій Зінчук повідомив, що згідно з останніми обіцянкам МОЗ, сімейний лікар отримуватиме приблизно 11 тисяч гривень.

При цьому, аби виконати умови реформи і оформити ФОП, йому вже нині необхідно витратити до 20 тисяч гривень. 

«Я підрахував: щоб отримати можливість працювати як ФОП, я мушу витратити приблизно півтора року і 15–20 тисяч гривень на оформлення всіляких довідок і дозволів. У мене вимагають ліцензію. Щоб її отримати, потрібно надати договір оренди відповідного приміщення. Але оренди не оформиш, поки немає ліцензії. І хоч який пункт візьми – то все по колу», – пояснив фахівець. 

Нагадаємо, із січня 2017 року в Україні стартував перший етап медичної реформи, що передбачає зміну фінансування первинної ланки медичної допомоги.

Протягом першого півріччя медична галузь працюватиме в штатному режимі, а переважна більшість підготовчої роботи відбуватиметься на рівні МОЗ України, уряду, парламенту і регіональних управлінь охорони здоров’я, громад і медичних закладів.

Коментарi

Коментарiв