Мінфін оприлюднив деталі оновленого меморандуму з МВФ

225
Міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що оновлений меморандум з Міжнародним валютним фондом містить у собі положення про пенсійну, земельну, банківську та інші важливі реформи.

«Насправді треба розуміти головне, чого хоче МВФ, і чого хочемо ми – це справедливої збалансованої пенсійної системи», – заявив Данилюк, передає ТСН.
За його словами, для цього слід провести пенсійну реформу, яка збалансує Пенсійний фонд, щоб там не було дефіциту – «не одразу, звичайно, але це має бути певний період, певний вектор для того, щоб позбавитись дефіциту Пенсійного фонду, щоб люди отримували стабільну пенсію й мали чітке розуміння того, що в майбутньому пенсія буде справедливою».
Крім того, у меморандумі є положення ринку землі. Міністр фінансів переконаний, що ринку землі в Україні де-юре не існує.
«На практиці він є, землі купуються, продаються, все відбувається за сірими, дивними схемами», – підкреслив Данилюк, додавши, що саме тому нині так важливо досягнути, щоб ринок землі запрацював, особливо для агросектору.
«Це наша конкурентна перевага – агросектор, але через обмеження, які ми самі встановили, ми не тільки робимо наших громадян біднішими, але також штучно обмежуємо потенціал агросектору», – зауважив очільник Мінфіну.
Також він зазначив, що у меморандумі йдеться і про реформу державних банків.
«Нині ми володіємо як держава 55% банківської системи. Це надзвичайно висока частка, і нам необхідно якомога скоріше покращити роботу цих банків, щоб вони не «викривлювали» конкуренцію, а також спланувати, як виходити з цих банків, бо зрозуміло, що держава не може володіти 55% на ринку, це шкодить розвитку економіки», – підсумував високопосадовець.
Нагадаємо, Україна вже отримала від МВФ за новою розширеною програмою кредитування 7,7 мільярда доларів США. Останній транш був у вересні 2016 року, коли Київ отримав 1 мільярд доларів. У цілому програма, підписана навесні 2015-го, розрахована на чотири роки, а загальна сума кредиту становитиме 17,5 мільярда доларів.

Коментарi

Коментарiв