Немає низьких тарифів – експерт спростував міфи про Ryanair

301
Незалежний транспортний експерт, колишній заступник міністра інфраструктури України Олександр Кава прокоментував заяву Мінінфраструктури про початок роботи в Україні ірландської авіакомпанії Ryanair.

Щодо цін, за словами екс-заступника міністра інфраструктри, дисперсія тарифів буде не дуже великою, як і в інших лоукост-команій, що працюють на українському ринку.
«Потрібно розуміти, що на відміну від залізниці, авіакомпанії застосовують динамічне ціноутворення. Коли два пасажири, які сидять на сусідніх місцях, могли купити квитки за цінами, що відрізняються іноді в десятки разів», – підкреслив у коментарі Слову і Ділу фахівець.
«Виходить, що в лоукост-авіакомпаній собівартість одного крісла не дуже відрізняється від собівартості традиційних авіаперевізників. Різниця становить 15%, максимум – 25%. Відповідно, якщо в авіакомпанії собівартість крісла на маршруті з пункту А до пункту Б становить 150 євро, а компанія пропонує 10 квитків по 10 євро, то це означає, що на цей самий рейс вона має продати 10 квитків по 290 євро», – стверджує Кава.
«Немає низьких тарифів. В Україні склалася ілюзія, що лоукост – це завжди дешево. Лоукост – це агресивна маркетингова політика та велика дисперсія тарифів», – пояснив фахівець.
За його словами, зазвичай, коли є мінімальні тарифи, є й максимальні. Просто багато лоукост-авіакомпаній, які вже працюють на українському ринку, вони якраз більшу дисперсію тарифів і не пропонують.
«Із появою Ryanair, скоріш за все, на окремих напрямках у нас посилиться конкуренція, але очікувати якоїсь революції не варто», – підсумував експерт.
Додамо, ірландська авіакомпанія Ryanair має свої особливості, про які важливо знати кожному пасажиру:
– лоукостер стягує плату за такі послуги, як друк посадкових талонів у аеропорту;
– реєстрація на рейс безпосередньо в аеропорту – 45 євро;
– оплата квитка через картку додатково обкладається;
– харчування й вода на борту – платна послуга;
– перевозити безкоштовно дозволено до двох одиниць ручної поклажі: одну – до 10 кг і розмірами 55x40x20 см, другу – невеличку сумку 35x20x20 см;
– за великі валізи доведеться заплатити від 15 євро й більше.

Коментарi

Коментарiв